המלצות ההורים

הגן הקסום של רותם

נוב 23, 2011 | מאת מיכל

בס"ד שלום אני מ' ואני מכירה את הגן הקסום של רותם מבפנים. אני עובדת בו מזה שנתיים, אני כותבת לכם משהו אמיתי בתור אחת שרואה את התמונה בשלמותה מבפנים -כצוות הגן. למה הגן הקסום של רותם? כי הגן הקסום של רותם זה לא גן ילדים זה גן לחיים!. רותם מחנכת את הילדים מקטנות להיות אנשים גדולים, מאמינה בכל ילד וגורמת לכל ילד להאמין בעצמו!. לרותם יש ראיית רנטגן היא יודעת מה קורה בגן שלה בכל שנייה ושנייה. היא מחנכת לאמינות ואמיתות מול הצוות מול ההורים ומול הילדים. רותם היא אדם אמיתי וגדול שכל אדם יכול ללמוד ממנה משהו. בגן של רותם נהנים מהילדות אין דבר כזה לשבת מול הטלויזיה המחשב או שהילדים יעסיקו עצמם. בגן של רותם נהנים מהפשטות! מתלכלכים כשצריך (חול,קצף) מעשירים את הידע בכמויות (חוג מוסיקה,טבע וספורט) ומתפתחים בצורה נכונה ותקינה!. לרותם הדבר הכי חשוב הוא הילדים, ההנאה שלהם גם מהדברים הפשוטים והיומיומיים, אין ילד יותר מאושר מילד שיושב על ברכייה של רותם בזמן החצר כאשר מציגה חיה משונה שנמצאה כלי או אפילו בדבריי שבח על הילד. בגן של רותם יש משהו אמיתי! משהו שאין היום בכל גן, החומר הטוב של פעם עם המון חידושים של היום!. רותם אדם פתוח מקשיב ואפילו מוכנה ואפילו מוכן להתגמש עבור הילדים אם זה לא פוגע בכלל הילדים כמובן :). אני רוצה שבע"ה כאשר יהיה לי ילד אזכה להביא אותו לגן הקסום של רותם! גן בלי פוזות בלי דאווין גן אמיתי גן של איכות!! מזמינה אתכם להתרשם ומבטיחה לכם שאין סיכוי שלא תתרשמו.

יול 30, 2011 | מאת מיכלארביב

להורים המתלבטים, הגן הקסום של רותם הוא לא עוד גן! הכרותי הארוכה עם רותם החלה לפני 10 שנים כשבני הבכור היה בן שנה. כמו כל אמא צעירה המכניסה את ילדה הראשון לגן, הייתי מלאת חששות ודאגות. החששות התפוגגו כבר בימים הראשונים של בני בגן. רותם, בזכות אופיה המיוחד ואהבתה הגדולה לילדים ובזכות כישוריה יוצאי הדופן כגננת וכמחנכת, עזרה לבני ובמיוחד לי לעבור את התקופה הקשה הזו שבה אנו מפקידים את היקר לנו מכל בידי אדם זר. ולכן כשנולדה ביתי (כיום בת שלוש וחצי) לא היתה שום התלבטות לאיזה גן אשלח אותה. בתי תסיים השנה את הגן לאחר שלוש שנים. שלוש שנים שבהן זכתה ביתי וזכינו אנו בהרבה יותר מגן רגיל. רותם מעניקה לילדים מקום חם ובטוח שבו כל אחד יכול לפתח את אופיו, אישיותו וכישוריו הייחודיים. היא עירנית לצרכים הייחודים, לקשיים וליכולות של כל ילד וילד. רותם מכבדת וקשובה לכל ילד ולא פחות מזה לכל הורה, ויחד עם זאת יודעת להציב לילדים גבולות ברורים! רותם מקנה לילדים ערכים של אהבת הארץ, כבוד ופרגון הדדי וקבלת השונה. כמו כן קיים דגש על שימוש בשפה נכונה (לדוגמא: זכר/נקבה במספרים, לחלוץ נעליים ולא להוריד נעליים וכו׳). מכיוון שהגננת הופכת להיות מודל חיקוי עבור ילדנו - אני שמחה שרותם היא הגננת של ביתי!! מיכל ארביב (אמא של תום וג׳וי). 

יול 11, 2011 | מאת גל ויובל משה

זה לא רק הגן הקסום של רותם אלא הגן המדהים של רותם המדהימה לכל ההורים שמחפשים גן לילדיהם – אתם יכולים להפסיק את החיפושים, אין סיכוי שלא תתאהבו ברותם המדהימה. אני חיפשתי גן לבתי בכורתי, בתי היתה עם מטפלת עד גיל שנתיים והכנסתה למסגרת של גן היתה מלווה בלא מעט חששות. הייתי במספר רב של גנים אך כל הגנים היו פשוט נוראיים ואז... לגמרי במקרה נתקלתי בגן הקסום של רותם, התקשרתי וכבר משיחת הטלפון רותם כבשה את ליבי לצערי, התברר לי שטעיתי בכתובת הגן וכי הוא מרוחק מביתנו, ממש בקצה השני של העיר, למרות המרחק הרגשתי שאני חייבת להגיע לגן, לפגוש את רותם ולראות מי האישה שכבשה אותי... ברגע שהגעתי לגן, ידעתי מיד זה הגן ! למרות שהגן רחוק מביתנו ויש בקרים שלוקח לנו למעלה מ 20 דקות להגיע לגן איננו מתחרטים ולו לרגע קל על הבחירה בגן הקסום של רותם. רותם מדהימה, היא טובת לב עם רגישות יוצאת מן הכלל, היא חמה ואוהבת, ובעלת חוש הומור ושמחת חיים. תמיד מתייחסת אל הילדים בכבוד ורואה מולה לפני הכל את טובת הילדים, היא יודעת לגרום לילד להרגיש מוצלח , אהוב ובעל בטחון עצמי -מחנכת דגולה וגדולה מהחיים – אין ספק שגם את בתי השניה אכניס בבוא העת לגן של רותם.

יונ 05, 2011 | מאת Liron Simkovitz

ההורים של מריאור (3.5) ובן (1): הגן הקסום של רותם מלא אהבה, חום, שמחה ולמידה. רותם היא גננת מדהימה שסוחפת אחריה את הילדים, מרתקת אותם, מלמדת אותם להבחין בין טוב ורע, ואת הכל היא עושה בהמון סבלנות ותשומת לב לכל ילד/ילדה בגן. בתנו מריאור החלה את לימודיה בגן רותם בגיל שנתיים וכשבני בן נולד לא היה לי ספק שאני ארשום אותו גם כן לרותם.

מאי 26, 2011 | מאת Keren Sagiv

הורים יקרים, אני אמא ל3 זאטוטים בגנים שונים, והגן של רותם הוא גן נדיר. גם למי שקורא ומשתכנע מהאני מאמין של רותם, לא יוכל לדמיין עד כמה המציאות עולה על התיאור. לרותם יש סגולות שקשה למצוא- היא מבינה את הגיל הרך, יכולת חלוקת קשב נדירה ואהבה וכבוד אמיתיים לילדים. אני מרגישה שרותם משקיעה בכל ילד את התשומת לב שלו, בין עם הוא ילד שקט, שובב או כריזמטי, כולם מצליחים לקבל אצלה מקום מכובד ומלא אהבה. רותם מאד ישירה והשקיפות בגן היא 100%, היא תמיד תספר אם יש קשיים ולא תנסה ליפות את המציאות. תמיד הרגשתי בגן הרגשת אהבה לכל הילדים והבנה אמיתית לצרכים שלהם. אמצתי הרבה שיטות מרותם בחינוך ילדי. כמה דוגמאות ליכולות של רותם: רותם פותרת קונפליקטים בין הילדים בצורה שמעוררת אצל הילדים מוטיבציה להיות מתחשבים והקונפליקטים נפטרים אצלה חיש מהר ללא נזיפות מיותרות וכל צד בקונפליקט יוצא בהרגשה מחוזקת. הילדים בגן רותם מקבלים כל-כך הרבה חיזוקים על התנהגויות טובות, כך שיש הרגשה שהילדים מתחנכים ופורחים בו זמנית. רותם מאד כריזמטית, והילדים מצליחים להיות מרותקים ומופעלים רוב היום. גם כשהילדים מחולקים לקבוצות פעילות שונות, נדמה שיד נעלמה (רותם והצוות) משאיר את הילדים ברצף של פעילות. רותם ברוב הזמן נמצאת בגובה העיניים עם הילדים הן מבחינה פיזית(יושבת עם הילדים על הרצפה, משחקת עם הילדים בארגז החול), ומבחינה רגשית (נותנת להם קרדיט שהם יכולים ומבינים). הלוואי וכל המורים והגננות של ילדי יהיו כאלו. קרן